Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Informacje dla mieszkańców

Program "Rodzina 500 plus"

Logo Rodzina 500 plus

W Gminie Mirosławiec rządowy program „Rodzina 500 plus” będzie obsługiwał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mirosławcu, ul. Polna 23.

Aby otrzymać 500 złotych na dziecko należy złożyć odpowiedni wniosek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mirosławcu, pokój 104 (I piętro). Wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia 2016 roku. Wnioski będą także przyjmowane przez pracownika ops-u w poszczególnych sołectwach (w świetlicach gminnych):

1) 1.04.2016 r. (piątek) - Hanki od 8.00 do 14.00
2) 4.04.2016 r. (poniedziałek) - Bronikowo od 8.00 do 12.00
3) 4.04.2016 r. (poniedziałek) - Jadwiżyn od 13.00 do 14.00
4) 4.04.2016 r. (poniedziałek) - Próchnowo od 8.00 do 14.00
5) 5.04.2016 r. (wtorek) - Jabłonowo od 8.00 do 14.00
6) 6.04.2016 r. (środa) - Piecnik od 8.00 do 14.00
7) 7.04.2016 r. (czwartek) - Łowicz Wałecki od 8.00 do 12.00
8) 7.04.2016 r. (czwartek) - Orle od 13.00 do 15.00
9) 8.04.2016 r. (piątek) - Mirosławiec Górny od 8.00 do 14.00

Czytaj więcej: Program "Rodzina 500 plus"

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

 

Dnia 10 października 2014 r. w Ośrodku Kultury w Mirosławcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, renciści i emeryci placówek oświatowych oraz zaproszeni goście: Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mirosławcu Piotr Czech, Radna Rady Miejskiej w Mirosławcu (Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej) Elżbieta Nuszkiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym Józef Kropielnicki, Proboszcz naszej Parafii ks. Edward Matyśniak. Wspólne spotkanie uświetnił program artystyczny w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola "Słoneczko" w Mirosławcu. Przedszkolaki poprzez śpiew i tańce dziękowały za trud, cierpliwość i poświęcenie jaki nauczyciele wkładają w ich edukację. Spotkanie było też doskonałą okazją do wyróżnienia i nagodzenia tych, którzy swoim doświadczeniem zawodowym wyróżniają się szczególnie, rozbudzając w młodym pokoleniu szlachetne i ambitne aspiracje. Z tej okazji, list gratulacyjny od Burmistrza Mirosławca oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mirosławcu otrzymali: z ZS w Mirosławcu: Krystyna Górniak, Marzena Foremniak, Sylwia Kaszeń, Joanna Kujawa, z ZS w Piecniku: Katarzyna Pierzchała, Roman Żerebiło, z Samorządowego Przedszkola „Słoneczko”: Halina Rogowska oraz Kornelia Borowiec. Podczas uroczystości wyróżniono również tych nauczycieli, którzy otrzymali Medal Komisji Edukacji Narodowej: Dorotę Ciepielwską oraz Agatę Stefaniak (nauczycielki z ZS w Mirosławcu). Gratulujemy! galeria

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza podmioty ekonomii społecznej do udziału w certyfikacji swoich produktów i usług znakiem "Zakup Prospołeczny"

„Zakup prospołeczny” jest zarejestrowanym znakiem, który informuje klienta/kontrahenta, że produkt jest wytworzony w organizacji, która należy do sektora ekonomii społecznej oraz jest wysokiej jakości. Przyznawany jest produktom, które cechują się szczególną dbałością o wysoką jakość towarów. Umieszczany jest w zależności od potrzeb podmiotu, w miejscach, które najbardziej odpowiadają podmiotowi np. na opakowaniach produktów, logo w miejscu pracy, na stronie internetowej.

Czytaj więcej: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza podmioty ekonomii społecznej do udziału w...

Trwa rekrutacja do projektu "Pomaga nam nauka"

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim ma przyjemność poinformować o rozpoczęciu rekrutacji do projektu pn. „Pomaga nam nauka”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie.
Projekt jest skierowany do nauczycieli i pracowników instytucji sektora oświaty, zamieszkałych na terenie województwa zachodniopomorskiego, zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z przyczyn dotyczących zakładu pracy po dniu 31 grudnia 2012 roku. Za osobę zagrożoną zwolnieniem uważa się również osoby zatrudnione na czas określony/umowę na zastępstwo. Jednostki sektora oświaty, których pracownicy zostali objęci pomocą to wszystkie instytucje, wymienione w art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572, z późn. zm.).

Czytaj więcej: Trwa rekrutacja do projektu "Pomaga nam nauka"

Podsumowanie ferii zimowych 2014

 

Ferie zimowe w 2014 r. dobiegły końca. W tym roku dzieci miały mnóstwo ofert do spędzania wolnego czasu. Odbywały się zajęcia w Ośrodku Kultury, sali sportowej w Mirosławcu oraz w Zespole Szkół w Piecniku. Różnorodny program zajęć zapewniał dla każdego coś atrakcyjnego - przez zajęcia artystyczne, wokalne, sportowe, a także multimedialne. Poniżej można zapoznać się ze sprawozdaniem z przeprowadzonych na naszym terenie zajęć feryjnych.

Czytaj więcej: Podsumowanie ferii zimowych 2014

Teatr Ognia w Mirosławcu

 

 

No i mamy nową grupę młodzieżową Teatru Ognia- "Teatr POI" (grupa TPD- Koło Miejskie Mirosławiec). Jesteśmy gotowi do pokazów. Mamy nadzieję iż nasze pokazy także wzbudzą duże zainteresowania, zaczynamy od pokazów dla naszego społeczeństwa- Majówka,Dzień Dziecka i już w planach mamy dalsze propozycje pokazów dla uroczystości Mirosławca i Wałcza. Nasze pokazy to pokazy otwartego ognia. Oczekujemy wszelkich propozycji pokazów.

galeria

Wspólne ubieranie choinki


6 grudnia przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola „Słoneczko” i „Akademii Malucha” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich wspólnie ubrali choinki na Placu przy zagrodzie żubrów. Dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Na wszystkie dzieci, które przyszły ubrać choinkę czekał Mikołaj z koszem pełnym słodkości.
galeria

Ankieta dot. pozyskania informacji przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w zakresie dostępu do usług telefonii stacjonarnej i Internetu szerokopasmowego oraz dostępu do usługi bezpłatnego lub opłatę niższą niż cena rynkowa Internetu

 


Zebrane w przedmiotowej ankiecie informacje będą pomocne w dalszych działaniach Prezesa UKE, mających na celu zapewnienie wzrostu dostępności usług telefonii stacjonarnej oraz Internetu szerokopasmowego dla społeczeństwa jak również podnoszenia świadomości społecznej w zakresie możliwości korzystania bezpłatnego lub za opłatę niższą niż cena rynkowa dostępu do Internetu. Przedmiotowa ankieta dostępna jest w załączniku lub na stronie internetowej UKE www.uke.gov.pl i można ją wypełnić elektronicznie lub też wysłać listownie na adres: Urząd Komunikacji Elektronicznej, Departament Detalicznego Rynku telekomunikacyjnego, ul. Kasprzaka 18/20, 01-201 Warszawa lub drogą elektroniczną na adres: mapa@uke.gov.pl Wszystkie pytania i wątpliwości należy kierować pod nr telefonu 022 53 59 182

Złote Gody

 

 

W sobotnie przedpołudnie, 6 października br.,  7 par z naszej gminy obchodziło 50 rocznice ślubu czyli Złote Gody. Jubilaci otrzymali z rąk Burmistrza Piotra Pawlika medale Prezydenta Rzeczypospolitej za długie pożycie małżeńskie oraz pamiątkowe grawertony. Zaproszeni goście wznieśli toast za szanownych jubilatów lampką szampana i odśpiewali Sto Lat.  Wśród wyróżnionych par byli: Anna i Stefan Baj, Janina i Mieczysław Matusik, Genowefa i Czesław Janowscy, Eudokia i Wasyl Roś, Danuta i Zenon Stańczak, Maria i Władysław Cybulscy, Czesława i Stanisław Stefaniak.  Wszystkim jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych 50 wspólnie przeżytych lat.

galeria

Dodatkowe informacje