Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Żubry

Kolejny eko Festiwal Żubra już za nami

 

Można by rzec "Ach co to był za weekend...!". Zaczęliśmy muzyczną i rozrywkową sobotą. Rozpoczęliśmy koncertem zespołu Junior Stress and Sun El Band. Swoich wiernych fanów przyciągnął także Ras Luta and Riddim Band. Jednak najbardziej do wieczornej zabawy tanecznej "kawałkami do tańca" przygotowali mieszkańców Poparzeni Kawą Trzy. Wiodącą gwiazdą wieczoru był występ KORY. Jak zwykle bardzo klimatyczny i energetyczny. Tłumy przybyły również na Top One, który nie zawiódł przybyłych i rozbawił publiczność do szaleństwa. Fani nocnych zabaw, mogli tańcować do białego rana przy rytmach Dj Jacka.

W niedzielę zaczęliśmy od wręczenia pucharów w rozgrywkach o Puchar Burmistrza w wędkarstwie oraz żeglarstwie. Ale przede wszystkim był pokaz "najbardziej utalentowanych" z Powiatu Wałeckiego, czyli finał powiatowy konkursu "Talenciaki", którego organizatorem było Stowarzyszenie Lider Wałecki  z Wałcza oraz gminy wałeckie (wyniki konkursu w załączniku). Punktem kulminacyjnym niedzieli było "Spotkanie na miedzy", czyli spotkanie 4 powiatów, a raczej ich przedstawicieli (wałeckiego, strzelecko - drezdeńskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego oraz gorzowskiego). Ideą corocznych spotkań jest rozszerzenie i uściślenie kontaktów oraz aktywizacja środowisk poprzez uczestnictwo, prezentację dorobku kulturalnego i turystycznego sąsiadujących ze sobą regionów. Do łez rozbawił wszystkich Kabaret Formacja Chatelet. Była również niespodzianką wieczoru, mianowicie występ ogólnopolskiej sławy tenora operowego Adama Sobierajskiego. O 20.00 eko Festiwal Żubra zakończył występ zespołu Soneczko z Żytomierza z Ukrainy.

Oczywiście dziękujemy wszystkim którzy wsparli nas podczas organizacji Festynu! więcej...

galeria: sobota , niedziela

Czytaj więcej: Kolejny eko Festiwal Żubra już za nami

"Bliżej natury - tropem wilka i żubra"

 

Za nami już druga Konferencja organizowana wspólnie przez Gminę i Miasto Mirosławiec, Ośrodek Kultury oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie pod nazwą "Bliżej natury - tropem wilka i żubra". Konferencja została podzielona na dwa dni (4 - 5 lipca) oraz na dwa bloki tematyczne dotyczące żubra i wilka. Każdy z paneli prowadzony był przez wysokiej klasy specjalistów, a ich wystąpienie wzbogacały prezentacje multimedialne. Wśród zaproszonych gości oprócz przedstawicieli RDOŚ w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego, władz samorządowych, leśników i naukowców z całej Polski, przybył także wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski oraz poseł RP Paweł Suski. Celem spotkania było przybliżenie tematyki związanej z funkcjonowaniem obszarów Natura 2000 oraz ochroną wymienionych gatunków w naszym regionie. galeria

Uroczyste rozpoczęcie budowy zagrody pokazowej żubrów w Jabłonowie

 

20 marca b.r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie budowy zagrody pokazowej żubrów w Jabłonowie. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, leśniczy, członkowie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego, przedstawiciele władz samorządowych  oraz reprezentanci firmy, która będzie zagrodę  budowała. Firma rozpocznie prace jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe czyli jak stopnieje śnieg.

więcej...

 

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie budowy zagrody pokazowej żubrów w Jabłonowie

Mirosławiec w pigułce - film promocyjny

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego o mieście i gminie Mirosławiec. Ponieważ jest to wstępny projekt, to chętnie przyjmiemy Państwa propozycje tematów, które powinien zawierać nasz film. Zachęcamy do zgłaszania propozycji na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po drodze do projektu żubrowego są negocjacje...

 

7 stycznia 2013 r. Ośrodek  Kultury w Mirosławcu uczestniczył w negocjacjach w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotyczących warunków dofinansowania  projektu: Zabezpieczenie populacji żubrów w północno-zachodniej Polsce przed nadmierną presja turystyczną. W negocjacjach uczestniczyły Anna Dzida - Dyrektor OK oraz Katarzyna Mazur – Główna Księgowa OK. Projekt został złożony  do Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych razem z Zachodniopomorskim Towarzystwem Przyrodniczym ze Szczecina. Projekt zakłada remont wraz z doposażeniem Ośrodka Kultury w Mirosławcu - stałej wystawy Regionalnego Centrum Żubra, remont świetlicy wiejskiej w Próchnowie, budowę 2 wież widokowych oraz rozbudowę powstającej zagrody żubrowej w Jabłonowie. Całość projektu wynosi 1 524 400,00 zł, z czego 152 440,00 stanowi wkład NFOŚiGW, 76 220,00 Gmina i Miasto Mirosławiec, pozostała kwotę 1 295 740,00 zł pochodziła będzie z CKPŚ.

 

Czytaj więcej: Po drodze do projektu żubrowego są negocjacje...

Dodatkowe informacje