Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Żubry

Rozbudowa Dzikiej Zagrody


 

Dnia 6 października 2014 r. w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy skrzydła dydaktycznego. Zadanie to stanowi część projektu: „Zabezpieczenie populacji żubrów w północno-zachodniej Polsce przed presją turystyczną” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ) ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska (dokonując symbolicznego rozpoczęcia budowy, wbijając.... łopatę koparki w ziemię, na której zostanie wybudowana sala), Biskup Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej ks. Paweł Cieślik, Starosta Powiatu Wałeckiego Pan Bogdan Wankiewicz oraz Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. Zagroda cieszy się dużym zainteresowaniem, a nowo powstający budynek poszerzy jej ofertę dydaktyczną.  galeria

III Eko Festiwal Żubra za nami

 

Kolejna edycja Festiwalu już za nami. Tym razem dopisała i pogoda i publiczność. Lepszej aury nie można było sobie wymarzyć. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało. Występy rodzimych zespołów, koncerty gwiazd i zabawa do białego rana to wszystko sprawiło, że na dwa dni stadion miejski w Mirosławcu stał się centrum rozrywki i dobrej zabawy. Gwiazdami pierwszego dnia festiwalu byli niewątpliwie Ewa Farna i zespół Zakopower. Niedziela natomiast upłynęła w klimatach disco polo. Na mirosławieckiej scenie pojawiły się: zespół Topless i gwiazda muzyki disco polo zespół Boys. Podczas dwudniowych koncertów do naszego miasteczka zjechali się mieszkańcy nie tylko ościennych gmin, ale także z ościennych powiatów a nawet goście z Czech, Niemiec, Rosji i południa Polski. Zagraniczni goście przybyli na festiwal na specjalne zaproszenie Burmistrza. Były to delegacje z  miast, które, podobnie jak Mirosławiec, należą do Związku Miast Frydlandzkich.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz festiwal zarówno organizacyjnie jak i finansowo.

5 lipca miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, a mianowicie, w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie odbyły się chrzciny małego Gryfusia. Rodzicami chrzestnymi małego żuberka zostali Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska i Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski,  "chrztu małemu żubrowi udzielił"  ks. Tadeusz Winnicki. Gryfuś to pierwszy żubr, który urodził się w Dzikiej Zagrodzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Chrzciny Gryfusia

Festiwal żubra - sobota

Festiwal żubra - niedziela

Przywitanie żubrów w Dzikiej Zagrodzie

 

Dnia 28 marca 2014 r. w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie: „Przywitanie żubrów’. Na zaproszenie Burmistrza Mirosławca Piotra Pawlika oraz Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego Żubry Zachodniopomorskie przybyło wielu gości, m. in. Poseł Paweł Suski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Białas, a także grono miłośników żubrów oraz ludzi zaprzyjaźnionych z ZTP, m in. prof. Wanda Olech z SGGW w Warszawie, która od początku bardzo wspierała projekt żubrowej zagrody. Po przemówieniach gości oraz wręczeniu przez Panią Magdę Tracz obrazków z ręcznie namalowanymi wizerunkami żubrów dla Marszałków oraz Posła wszyscy zebrani goście udali się na poszukiwaniu żubrów. Wbrew pozorom okazało się, że to bardzo spokojne zwierzęta i nie miały problemów z podziwianiem ich przez gapiów. Zaprezentowały się niesamowicie, jakby czuły że to jest ich dzień.

W celu sprostowania wyjaśniamy, iż nie było to jeszcze oficjalne otwarcie zagrody, jedynie (jak wspomniano w tytule) przywitanie żubrów. Jeszcze w piątek było ich cztery sztuki ale w sobotę dojechały jeszcze dwie. Planowany termin otwarcia zagrody to wrzesień 2014. Do zakończenia projektu niezbędne jest jeszcze wybudowanie wieży widokowej wraz z nadziemnym przejściem oraz Centrum Edukacji Żubra.

Czekamy z wielką niecierpliwością aż obiekt będzie dostępny dla zwiedzających. Zachęcamy do śledzenia aktualności na www.miroslawiec.pl oraz www.dzika-zagroda.pl, gdzie można śledzić żubrowe wydarzenia. galeria

Reportaż Radia Szczecin o mirosławieckich żubrach

 

"Pluszowe misie" reportaż Anny Kolmer z Radia Szczecin na temat mirosławieckich żubrów i Dzikiej Zagrody - posłuchaj

Konkurs na nazwę Zagrody Żubrowej rozstrzygnięty!

 

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż z pośród nadesłanych prac z logo zagrody żubrowej oraz jej nazwą, wybraliśmy zwycięzcę. Autorem jest Joanna Sienkiewicz a nazwa brzmi: "Dzika Zagroda". Niestety spośród wszystkich prac nie wybrano logo. Dziękujemy za nadesłane prace i udział w konkursie! Zwycięzcę prosimy o kontakt w celu uzgodnienia terminu i sposobu przekazania nagrody.

Dodatkowe informacje