Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Powiatnie wiosny

 

Wszyscy z utęsknieniem wypatrują  pierwszych znaków wiosny. Uważni obserwatorowie, a uczniowie Zespołu Szkół w Piecniku do takich należą, dostrzegli już powracające do nas z dalekiej podróży bociany i żurawie czy też kwitnące nieśmiało pierwsze wiosenne kwiaty. Bocian od dawnych już czasów uznawany jest za symbol przenoszący dostatek gospodarzowi. Uczniowie, którzy dostrzegli tego ptaka w locie, mogą według przesądu być pewni swojej promocji do następnej klasy.
Dawniej pierwszy dzień wiosny był wykorzystywany przez uczniów do organizacji dodatkowo wolnego dnia od szkoły. Na szczęście nasza szkoła przeciwdziała tego typu zachowaniom zapewniając uczniom miłe atrakcje.  Dzień Wiosny był dla nas świetnym pretekstem do zorganizowania uroczystości szkolnej podczas której wszyscy będą się mogli wesoło bawić  a także uczyć. Wiemy jak ważna jest realizacja działań o charakterze  profilaktycznym, tym razem naszym celem była edukacja uczniów w zakresie dbałości o zdrowie.

We wtorek, 21 marca, uczniowie naszej szkoły zjawili się w szkole ubrani na kolorowo i wyposażeni w plecak dobrego humoru, by razem powitać wiosnę i pożegnać niechcianą zimę. Wspólną zabawę rozpoczął występ członków koła gitarowego nagrodzony przez zasłuchaną publiczność gromkim i zasłużonym aplauzem. Po informacjach wstępnych dotyczących symboli wiosny, uczniowie klasy VI, główni organizatorzy imprezy, postanowili przypomnieć podstawowe informacje dotyczące  pierwszej pomocy oraz higieny i zdrowego odżywiania. Przygotowali również wystawkę  prezentującą,  jakie produkty należy jeść  często , a których należy unikać.
O przedstawienie zagadnień dotyczących zasad bezpieczeństwa poproszono ekspertów, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirosławcu. Strażacy nie tylko przypomnieli podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, ale także pomogli uczniom przećwiczyć je w praktyce i niestrudzenie odpowiadali na ich pytania.
Wszystkie klasy świetnie wywiązały się z przydzielonych im wcześniej zadań. Wspólne spotkanie wykorzystano do zaprezentowania efektów ich działań. Najmłodsi członkowie naszej społeczności   przygotowali plakaty o tematyce prozdrowotnej. Z ich treści jasno wynika, co należy jeść by być zdrowym nie tylko na wiosnę. Natomiast uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku zajęli się wyszukiwaniem a następnie opracowaniem graficznym przepisów na zdrowe i zarazem łatwe w przygotowaniu receptury kulinarne. Prace przygotowane przez poszczególne klasy wyeksponowano na specjalnie przygotowanej wystawie na korytarzy szkolnym. Mamy nadzieję, że zachęcimy wszystkich, do przyrządzenia ich w domu. Szczególnie polecamy zupę cukiniową klasy IV i naleśniki gryczane ze szpinakiem klasy I Gimnazjum, ci ostatni  sprawdzili swój przepis na sobie. Okazało się, że nawet ci którzy nie przepadają za szpinakiem, ze smakiem pałaszowali przygotowane podczas zajęć szkolnych naleśniki.
Tradycyjnie już w Dzień Wiosny zachęcamy uczniów do ujawniania swoich talentów w ramach szkolnego konkursu „Talenciarz”. Widownia zachwycona była pokazami uczniów, którzy zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne i recytatorskie.  Występujący zostali nagrodzeni burzą oklasków oraz otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.
W zdrowym powitaniu wiosny nie mogło zabraknąć wspólnej dawki ruchu, wszyscy uczniowie zaangażowali się w  tańczenie układów starając się w rytm muzyki wykonywać poszczególne elementy układu zgodnie z  prowadzącymi ćwiczenia nauczycielkami .

Uroczystość z okazji powitania wiosny przygotowały panie A. Gągalska, M. Matuszak oraz B. Klimczyk.

galeria

Dodatkowe informacje